Freediving

Apnoe.space

Apnoe.space je oddíl nádechového potápění pod vedením zkušeného instruktora Pavla Tomma. V nabídce jsou pravidelné tréninky pro výkonnostní i rekreační freedivery, freedivingové kurzy výukového systému Molchanovs, výlety do hloubek a expedice.

Freediving je životní styl. Není to jen sport a rozhodně se nejedná o adrenalinovou záležitost. Je to cesta poznávání sebe samotného. Freediving je o chvílích „tady a teď“. Freediving je o hlubokém poznávání a všestranném rozvoji našeho těla a mysli. Je o fyzické přípravě, adaptaci, o relaxaci, duševní pohodě a sebekontrole a o objevování našich pradávných schopností zadržovat dech.

„Každý člověk umí zadržet dech na 3, 4, nebo 5 minut, jde jen o to zjistit jak. Evolučně pocházíme z vodního prostředí a naše tělo je na dlouhé minuty bez dýchání připraveno. Freediving je s lidstvem od pradávna. Správným vzděláváním, fyzickým a mentálním tréninkem nebo uměním správně dýchat vám freediving přinese do života fyzické a psychické zdraví. Je to zábava, relaxace i vzrušení. Vždy když přestanu dýchat, tak cítím, že opravdu žiju.“

Pavel Tomm - Molchanov W3 instruktor, SSI platinum Level 3 instruktor, Monofin, No fins instruktor