Trenérky závodily O Trautenberkův korbel, děti soutěžily o titul Okresního gymnastického přeborníka

Běžná závodní gymnastická sobota, připravené nářadí v tělocvičnách, rozhodčí na svých místech. Jen ti závodící ráno jsou trochu, řekněme „nestandartní“. A vyzrálejší. Pod dohledem zakladatele závodu O Trautenberkův korbel pana Václava Hejzáka předvádí čtveřice trutnovských odchovankyň toče, přemety, skoky, piruety a jiné cviky a rázem se v myšlenkách vrací do devadesátých let, kdy byl závod založen.

 

Potlesk od diváků potěší, láska ke gymnastice je stále vidět v očích gymnastek – trenérek i přesto, že už jim není – náct a některým ani – cet. 38.ročník soutěže potvrdil, že cvičit a závodit se dá v každém věku. A pořadí na stupních? Není tak důležité, ale hrdě hlásíme, že zlato vybojovala dvojice Hana Jarošová a Věrka Sáblíková, stříbro braly Kája Hellingerová s Lídou Oravcovou před bronzovými  Zuzkou Míkovou a Evou Matouškovou z Prahy. Tak se budeme těšit zase napřesrok.

 

V kategorii B zlato obhájila trutnovská Barbora Oravcová společně z Kateřinou Klimešovou z Police. A výsledky Okresního přeboru ČASPV ve sportovní gymnastice? Ze závodu na kladině, prostných, přeskoku, hrazdě a kruzích vzešly čtyři okresní přeborníci, šesti závodícím oddílu Spartak Trutnov se podařilo získat stříbro, sedm sportovců si odneslo bronz. Gratulujeme!

1.místo – Karolína Bečková, Nikol Rychlovská, Klára Bojanovská, Karolína Haková

2.místo – Natálie Krejčí, Adéla Fialová, sára Wolfová, Lilien Slavková, Radim Plecháč, Maxim Novotný

3.místo – Nikola Sáblíková, Michaela Krátká, Beáta Čermáková, Ellen Sáblíková, Jolana Urbanová, Kateřina Dvořáčková, Vladimír Chour

 Již 6.dubna 2024 se v Trutnově uskuteční krajský přebor a poté květnová Republiková soutěž v Doubí u Třeboně. Držme pěsti!