Premiéra Queens ČSP 2019 v Trutnově se vydařila

Druhou zastávkou Queens český skateboardový pohár byl Trutnovský JUNKYARD a ten pokračoval v sobotu 3.8.2019. Krom výborného zázemí, prodejních stánků a cateringu bylo k vidění mnoho výborných jezdců a triků. Také nás navštívila i ČT a Východočeská televize V1. Provozovatel sportovních zařízení města Trutnova MEBYS Trutnov s.r.o. se postaral o bezchybné zázemí ( WC, tribuny, elektřina, ozvučení aj. ) a oddíl GoFreestyle spolku SPARTAK pak o zbytek a celkový support. Velké díky patří partnerům.

 

 

Vítězem mužské kategorie ve streetu, se stal Arnošt Ceral a ženy ovládla Michelle Liptáková. V disciplíně skatepark vyhrál Jan Tomšovský.

Závod odstartovaly juniorské kategorie od 9 a do 14 let a to hned v 9:00 hod.. Hlavně druhá kategorie ukázala výrazný meziroční posun v úrovni ježdění i v disciplíně skatepark. V nejmladších byli v disciplíně street oceněni Casper Machek a Adam Šrail, ve starší kategorii dominoval talentovaný Tobiáš Jírovec v obou disciplínách. Samostatná ženská kategorie v disciplíně street přinesla vyrovnaný souboj o první místo, které nakonec obhájila Michelle Liptáková a pojistila si tak náskok v celkovém pořadí.

  

Závod juniorů do 23 a mužů v disciplíně street je společný a kvalifikace se jela formátem dvou jízd na 45 sekund, z nichž nejlepší se počítá. S přehledem ji zajeli Jakub Šindelář a Arnošt Ceral, který postupoval z prvního místa.

Semifinále bylo z důvodu nepřízně počasí přerušeno, ale hned, jak park vyschnul ( díky technické četě a dobrovolníkům se stěrkami ), pokračoval závod v bowlu. Závod nabídl super souboj mezi čtveřicí Löfler, Čejchan, Jurášek a Tomšovský. Adam Löfler si zároveň postupem mezi nejlepší zajistil první místo v kategorie do 23 let, ale v samotném závodě to na víc, než čtvrté místo nestačilo. Nejlepší jízdu dne předvedl Jan Tomšovský, druhý skončil Martin Jurášek.

 

Závodní den pokračoval finálovým soubojem nejlepších osmi jezdců v disciplíně street. Jak moc byly výkony vyrovnané ukazuje bodový rozdíl mezi druhým a pátým místem, který byl menší než půl bodu. Formu z kvalifikace však nejlépe udržel její vítěz Arnošt Ceral, který kromě prvního místa vyhrál i soutěž o nejlepší trik. Druhý skončil obhájce prvenství z Příbrami Martin Pek, který tak i nadále kraluje průběžnému pořadí série. Třetí místo v závodě a ocenění pro nejlepšího jezdce do 23 let opět získal Honza Navrátil.

Další body do celkového hodnocení českého skateboardového poháru se rozdělují v sobotu 10. srpna v novém skateparku v Havířově. A bude se na co těšit, protože každá z disciplín má ve své špičce havířovského rodáka. Martin Jurášek a Jan Navrátil se tak vůbec poprvé v historii budou moct představit před jejich vlastním publikem a bojovat o vítězství.

Výsledky:

Queens ČSP Trutnov 2019 – street:
1. Arnošt Ceral (35mm, Yehla, ÉS, Venture, Gold JZD, Templestore)
2. Martin Pek (Bones wheels, Bones bearings, Ambassadors, És footwear, OLYMP, Czechskateboarding)
3. Honza Navrátil (Ambassadors, Volcom, Picnic, Bones wheels, ČAS)

Queens ČSP Trutnov 2019 – park (bowl):

1. Honza Tomšovský (Fus1on Shoes, Safeattack)
2. Martin Jurášek (Final, Mystic, DC Shoes)
3. Marek Čejchan (Fus1on Shoes, G-Shock, Sencor, Zabil.cz, Náplavka HK, Towee)

Queens ČSP Trutnov 2019 – Ladies street:

1. Christine Michelle Liptáková
2. Michaela Jurková (Flip Bar)
3. Antonie Bakošová (Skate Academy z.s.)

Queens ČSP Trutnov 2019 – street U23:

1. Honza Navrátil (Ambassadors, Volcom, Picnic, Bones wheels, ČAS)

Queens ČSP Trutnov 2019 – street U14
1. Tobiáš Jírovec (Boardstar, Revolution)

Queens ČSP Trutnov 2019 – street U9:

1. Casper Machek

Queens ČSP Trutnov 2019 – park (bowl) U23:
1. Adam Löfler

Queens ČSP Trutnov 2019 – park (bowl) U14:
1. Tobiáš Jírovec (Boardstar, Revolution)