Vlčka

VLČKA TRAILS

Město Trutnova společně s Lesy a parky města Trutnova umožnili "KRAKONOŠOVÝM JEZDCŮM" zlegalizovat a vystavět traily. Od konce roku 2012 se "VLČKA" dočkala velkého rozšíření a park byl doplněn o mnoho různých překážek. Nyní si můžete zajezdit a vyzkoušet svoji zručnost na dřevěných lávkách, dropech, klopených zatáčkách, až 10m skocích, rockgarden…Bike park Vlčka se rozkládá zatím na rozloze cca 50.000 m2, ale s Lesy a parky města Trutnova a s městem samotným, jednáme o rozšíření plochy na více než  dvojnásob nynější rozlohy.

 

Vlčka disponuje již 7 různými dráhami, jsou odlišné jak obtížností, tak charakterem. Jednotlivé dráhy je v několika místech možné kombinovat. Vzniká tak nespočet různých možností a kombinací překážek. V bikeparku Vlčka si přijde nasvé každý biker. Od úplného začátečníka až po profesionálního ridera.  Dráhy jsou budovány s ohledem na progresivní růst jezdců. Vlčka disponuje dráhami, kde se jezdec naučí ovládat svůj bike a sžije se s ním a může se zde dále postupně zdokonalovat a zkoušet limity své i svého kola. Jsou tu různě dlouhé skoky od krátkých až po skoky přesahující délku 10 metrů, klopené zatáčky různých obtížností, velmi těžký kamenný trail, dropy růžných výšek, různě klopené a rovné lávky, boule a další překážky.

  

Překážky jsou stavěny hlavně z hlíny, kamenů a dřeva. Dřevěné překážky jsou tvarově stálé, ale mají poměrně nízkou životnost (cca 3 roky), pak se musejí opravit, případně rozebrat a postavit znova. Navíc oproti překážkám z hlíny se musejí dřevěné překážky opatřit pletivem proti sklouznutí kola, když je překážka mokrá.  Překážky z hlíny mají životnost nesrovnatelně delší, avšak oproti dřevěným jsou tvarově nestálé a je třeba je každý druhý rok opravit a navozit opět novou hlínu na jejich dotvarování.

 

Rádi bychom v letošním roce rozšířili bike park Vlčku o další zajímavý pasáže, tím myslíme především “ flow“ trail, dále pak vysoké lávky, větší skoky, pump tack, dirty - aby si KAŽDÝ, kdo přijde na Vlčku našel to "svoje".

VLČKA BIKE PARK vznikl díky ochotě a brigádám členů oddílu KRAKONOŠOVI JEZDCI. Většina věcí je budována svépomocí a financována našim oddílem.

Park je volně přístupný všem a je nutné upozornit, že každý si jezdí dle svého rozumu a na svá rizika. Řád parku je na místě viditelně vyvěšen a prosíme o jeho dodržování. Lokalita se stala místem, kde se každý rok koná národní DH závod "VLČKA TRAILS".