Úpice prověřila kondici našich gymnastů

Regionální centrum asociace sport pro všechny Trutnov pořádal poslední únorový den tohoto roku tradiční Zimní pětiboj v tělocvičnách ZŠ Bří Čapků v Úpici. Okresního kola soutěže ve všestrannosti pro rok 2020 se zúčastnilo i třicet devět závodníků z gymnastického oddílu Spartak Trutnov.

Dokázat, že gymnastická průprava a připravenost se odráží na výsledku v disciplínách jakými jsou šplh o tyči, skok do dálky z místa, člunkový běh, hod na koš a skoky přes švihadlo se podařilo všem zúčastněným, nicméně medailová ocenění jsou jen tři. A kdo si pro tentokrát odvážel cenný kov na krku?

Zlatou medaili mezi těmi nejmladšími získali Ellen Sáblíková, Radim Plecháč a Ema Metelková. Vybojovat stříbro se podařilo Lilien Slavkové, Anitě Hančové a Pavlíně Hellingerové. Laura Svítková, František Matějka a Beáta  Čermáková si odvezli bronzovou "placku", čímž uzavřeli bilanci medailí na třech zlatých, třech stříbrných a třech bronzových pro trutnovský oddíl gymnastiky.

Navíc osm sportovců Spartaku( Plecháč, Matějka, Metelková, Hančová, Čermáková, Svítková, Hellingerová a Krejčí) postoupilo do krajského kola soutěže, které se uskuteční 29.března 2020 ve městě kamenné krásy Hořicích.  Přejeme hodně úspěchů.