Do Doubí pro republikové medaile. Nejúspěšnější byli mladí gymnasté Spartaku.

Přes dvěstěpadesát závodníků, závodnic se v polovině května účastnilo Republikového finále ČASPV ve sportovní gymnastice v Doubí u Třeboně. Akce se konala ve sportovní hale Sportkempu Doubí, který se rozprostírá převážně na travnatých plochách, pod staletými duby na břehu Opatovického rybníka, který je částečně spojen hrází s rybníkem Svět.

Z trutnovského Spartaku na nejvyšší gymnastickou soutěž vyrazilo celkem pět gymnastů a osmnáct gymnastek, kteří si postup vybojovali na dubnovém krajském přeboru. Protože se jednalo i o soutěž družstev, v jednotlivých kategoriích byli doplněni i jinými sportovci královéhradeckého kraje. Velkolepého úspěchu dosáhlo družstvo mladších žáků I. Chlapci trénující pod vedením trenérky Ivy Plecháčové předvedli strhující výkony a obsadili všechny tři medailové pozice. 1.místo Vladimír Pour, 2.místo Ondřej Tůma, 3.místo Maxim Novotný. Zajistili si tak i zlato pro družstvo a stali se nejúspěšnějším týmem závodu. Nestačilo se fotit😊. Úspěch měli i mladší žáci II., za družstvo získali stříbro, Radim Plecháč byl čtvrtý a Sebastian Vykopal osmý.

Ani mladší žákyně I. ve složení Karolína Háková(6.), Klára Bojanovská(16.), Jolana Urbanová(20.) se v konkurenci čtyřiceti děvčat neztratily a získaly kolektivní  týmový bronz. Z mladších žákyň II. se nejvíce dařilo osmé Lillien Slavkové, jedenáctá byla Nikol Rychlovská, patnáctá Eliška Bečková a dvacátásedmá Ellen Sáblíková. Na medailové umístění za družstvo protentokrát nedosáhly. Starší žákyně III. zahájily závod na svém oblíbeném nářadí – přeskoku. Předvedly obtížné skoky s obraty dobře technicky zvládnuté, čemuž odpovídalo vysoké hodnocení. Poté následovala hrazda a kladina, kde se nevyhnuli pádům, ale obtížnost sestav hodnotu výsledných známek navýšila. Vrcholem byla závěrečná prostná, kde akrobatické řady skoky i výdrže byly předvedené ve velkém rozsahu a s jistotou. Tým získal nejvyšší hodnocení ve své kategorii. Tento hlavně kolektivní výkon přinesl nádherné 2. místo družstvu. V jednotlivcích Laura Svítková vybojovala stříbro. A i další členky skončily v popředí výsledkové listiny. Adéla fialová 5., Vendula Havlátová 9. a Julie Houtová 13.

O něco starší děvčata kategorie starších žákyň IV. ve složení Karolína Bečková(8.), Alžběta Coblová (20.), Nikola Sáblíková(22.) a Tamara Závodná(27.) na medailové umístění družstva sice nedosáhlo, ale s individuálními výkony byly trenérky spokojeny. Chyběla ovšem vyšší obtížnost prvků v sestavách, která by děvčatům přidala na bodovém ohodnocení. Družstvo dorostenek oslabené o zraněnou Natálii Krejčí zakončovalo svým vystoupením dvoudenní závodní maraton. Individuální stříbro Pavlíny Hellingerové, desáté místo Andrejky Houtové a patnáctá příčka Barbory Oravcové  zajistili děvčatům týmový bronz a kolektivní radost! Obzvláště Pavlínina akrobacie s úplně nejvyšším bodovým ohodnocením celého závodu a všech kategorií byla pastvou pro oči.

Všem děvčatům i chlapcům patří velké poděkování za předvedené výkony, reprezentaci oddílu, ale především za společnou, kolektivní radost, podporu a fandění. Třiadvacet sportovců Spartaku společně získalo dvacet cenných kovů, pět z individuálního závodu, patnáct ze závodu družstev. Trenérská část gymnastického oddílu je nejen na medailisty náležitě hrdá! Gratulujeme a děkujeme.