Hellingerová s Bydžovskou medailistkami Republikové soutěže ČASPV v atletice

Česká asociace Sport pro všechny a Komise žactva a mládeže MR ČASPV uspořádala v sobotu 8.června 2019 Republikovou soutěž ČASPV v atletice pro rok 2019. Atletická soutěž je vypsána pro jednotlivce šesti věkových kategorií ve čtyřboji ( hod míčkem, sprint, dlouhý běh a skok daleký ). Oddíl sportovní gymnastiky a TeamGymu Spartak Trutnov vyslal do závodu v Třebíči šest závodníků, kteří se na Republikovou soutěž probojovali z krajského kola v Týništi nad Orlicí.Úkolem a cílem trutnovského družstva žen Sabiny Tláskalové, Karly Hellingerové a Petry Davidové bylo "absolvovat" závod ve zdraví a přinést do celkového hodnocení krajů i pár stovek cenných bodů. To se podařilo a trutnovské trio přispělo svými výkony na 8., 9. a 10.místě k získání zlatého putovního poháru pro Královéhradecký kraj. V mladším žactvu skvěle zazávodil Antonín David, který se při své republikové premiéře umístil na krásném pátém místě, pouhý bod za čtvrtým závodníkem. Největší měrou se ale o získání putovního poháru pro nejlepší kraj republiky zasloužila dvojka gymnastek - atletek Bydžovská, Hellingerová. Zatímco stálice atletických závodů Kateřina Bydžovská patří svými výkony mezi dorosteneckou špičku a rok co rok stojí na stupni vítězů, starší žákyně Pavlína Hellingerová se Republikové soutěže účastnila teprve podruhé.

 A výsledky?
 Káťa se pro tento rok ve čtyřboji umístila na třetím místě z patnácti dorostenek, když ji od stříbra dělilo pouhých pět a od zlata pouhých sedmnáct bodů. Jak se říká, bylo to tedy
 "o prsa Čínské gymnastky".
 U Páji trenérky spoléhaly na rychlé "skokanské" nohy, které opravdu rozhodly o jejím úspěchu v závodním poli 42 účastnic. Ikdyž se hod míčkem a osmistovka nepovedly podle představ, v dálce a na šedesátce si Pavlína udělala dva osobní rekordy (457 cm, 8,74 s) a celkovým součtem bodů získala stříbrnou medaili a stala se druhou medailistkou trutnovského družstva.
 
 Děvčatům i Tondovi a vůbec celému doprovodnému týmu patří poděkování a obdiv  a těšíme se na příští ročník.