Na Morendě blízko k bronzu

Vstávat ve tři ráno, domů se vrátit před půlnocí. To je klasický scénář TeamGymového závodního dne. Ne jinak tomu bylo i druhou červnovou sobotu, kdy trutnovská děvčata oddílu Sportovní gymnastiky a Teamgymu zamířila do Brna.

Oddíl KSG Moravská Slavia Brno zde pořádal již 24.ročník Brněnského poháru a současně 4.závod Českého poháru TeamGym 2023. Letošní ročník s účastí rakouských celků byl také ročníkem mezinárodním. Ve sportovní hale Morenda se během dne vystřídalo ve čtyřech věkových kategoriích přes třicet sportovních družstev a kdo zná brněnskou prosklenou tělocvičnu, může potvrdit, že tam bylo opravdu horko.

Trutnovské gymnastky i přes velkou marodku „zajely“ závod solidně, bez větších chyb. Ale stupínky vítězů jsou jen tři. Týmům Junior II. a Senior A patří pro tentokrát ne příliš populární, ale pěkná čtvrtá příčka. Junior I. byly osmé, stále jim chybí větší obtížnost prvků. I u tohoto družstva je patrné zlepšení.

Brněnský pohár byl závěrem předprázdninové TeamGymové sezóny a nyní čeká celý oddíl tréninková pauza a poté srpnové soustředění v Hostinném.