35. gymnastický KORBEL aneb "Není důležité zvítězit, ale vydržet"

Gymnastický oddíl Spartak Trutnov uspořádal v sobotu 7.března již 35.ročník závodu O Trautenberkův korbel v gymnastice. Jubilejní ročník závodu přilákal druhou březnovou sobotu do tělocvičen ZŠ Komenského celkem dvacetdva závodníků. Veteránská soutěž pro "dříve narozené" gymnastky a gymnasty odstartovala pod vedením taktovky pana Václava Hejzáka v roce 1985. A je vidět, že ačkoliv léta běží, láska ke sportu zůstává.  

V kategorii A, kde je soutěž vypsána pro dvoučlenné družstvo ve volitelném dvojboji s bonifikací za věk, si nejlépe vedla trenérsko-závodní dvojice Eva Rudolfová - Petra Davidová Dušánková a děvčata si po předvedení krásných výkonů zaslouženě vystoupala na stupínek nejvyšší. Klobouk dolů.

Druhé místo obsadily Hana Jarošová s Věrou Sáblíkovou. Jejich obtížné sestavy byly nejprve oceněny velkým potleskem a poté stříbrem. Nutno říct, že divácká kulisa byla fantastická a nejen fanklub Hanky Jarošové zapracoval na výbornou.

  

Třetí místo získaly Lída Oravcová a Kája Hellingerová. Za zmínku stojí fakt, že Lídiny rodinní příslušníci si tento den zazávodili ve čtyřech věkových kategoriích napříč třemi generacemi. Tomu se říká láska. Čtvrtou příčku obsadilo pražské duo Zuzana Míková- Eva Matoušková, pátou pak Elza Krejčí s Olinou Matěnovou.

    

V kategorii B také soutěžila dvoučlenná družstva, ale ve volitelném trojboji. Prvenství získala dvojice trutnovských gymnastek vysokoškolaček  Tereza Svobodová a Eliška Slavková. V závěsu za nimi pak na druhém místě duo Veronika Krejčí( TU) s Terezou Všetečkovou z Jaroměře. Třetí byli plhovští Nikola Cvrčková a Lukáš Zítka, čtvrté Sabina Chaloupková a Adéla Seifertová.

Páté místo si odvezli dvorští gymnasté Jaroslav Kortan a Ondřej Schreiber. Za své skvělé závodní výkony byli v kategorii Masters nad šedesát let ohodnoceni dlouholetí trenéři oddílu Marcela Munsterová a Jiří Matuška a sklidili od diváků velký potlesk.

 

 Na veteránskou Korbelovou soutěž navazoval také okresní přebor žactva. Trutnov má nyní ve svých řadách  tři okresní přebornice a jednoho okresního přeborníka. Stali se jimi Radim Plecháč, Anna Lachmannová, Pavlína Hellingerová a Barbora Oravcová. Trutnovský gymnastický oddíl dále získal čtyři stříbra ( Alžběta Coblová, Ellen Sáblíková, Karel Toman, Radek Mollingr) a šestkrát bronz ( Nikola Sáblíková, Laura Svítková, Beáta Čermáková, Karolína Slavíková, Antonín David a František Matějka). Závodnice Alena Hauptová, Veronika Kerhátová, Andrea Houtová, Sára Wolfová a Magdaléna Tangelmayerová zůstaly těsně pod stupni vítězů, patří jim tedy nepopoulární čtvrtá příčka. Celkem  závodilo padesát členů gymnastického oddílu, na medailová ocenění dosáhlo čtrnáct z nich. Držme pěsti do krajského kola, které se dle epidemiologické situace uskuteční nejspíše koncem dubna.