Kompletní sbírka medailí aneb jak gymnasté a gymnastky „přesedlali na atletiku“

Královéhradecká krajská asociace sport pro všechny pořádala 26.5.2019 na atletickém stadionu v Týništi nad Orlicí krajskou soutěž v atletickém čtyřboji   pro rok 2019. Gymnastický oddíl Spartak Trutnov, který se kromě gymnastiky a TeamGymu věnuje i všestrannosti, do soutěže vyslal celkem jedenáct závodníků, kteří se probojovali z okresního kola.

Nejlépe se v konkurenci závodníků z Jičína, Náchoda a Trutnova dařilo staršímu žákovi Jáchymovi Petrovi, který ve čtyřboji ( sprint, skok daleký, hod a dlouhý běh) vybojoval titul krajského přeborníka a spolu s trutnovským družstvem pak ještě získal stříbro. Ve stejné kategorii dívek se na druhé příčce umístila Pavlína Hellingerová a     se svým družstvem obsadila rovněž druhé místo.

V dorostenkách se blýskla stříbrem stálice atletických závodů Kateřina Bydžovská.  V ženách si „bednu“ rozdělily druhá Karla Hellingerová, třetí Petra Davidová a čtvrtá Sabina Tláskalová. A nebýt zranění Petry Davidové před poslední disciplínou, měl by Trutnov krajskou přebornici i v ženách!!  V mladších kategoriích se na krásném pátém místě umístili Ema Thammová a Antonín David, zkušenosti sbírali Karel Toman (8.), Antonín Škoda (11.) a Andrea Houtová ( 12.).

Všem gratulujeme a přejeme hodně úspěchů šesti statečným, kteří postoupili  na Republikovou soutěž do Třebíče.