Po roční pauze Republika TG konečně v Trutnově

Úspěšné vystoupení mají za sebou závodnice gymnastického oddílu Spartak Trutnov. V sobotu 13. listopadu 2021 vybojovala děvčata v konkurenci 24 družstev z Prahy, Příbrami, Chropyně, Plzně, Třebíče, Svitav, Frýdku Místku, Klášterce nad Ohří, Dvora Králové a Kadaně dvakrát stříbrný a jednou bronzový pohár. Závodu se navzdory době zúčastnilo okolo dvoustovek závodnic a závodníků z celé republiky.

Bronzové medaile se po pěkně předvedených výkonech zaleskly na hrudi závodnicím kategorii Junior I. trenérek Rudolfové, Slavkové a Bajburinové. Děvčata neskrývala radost a třetím místem potvrdila zlepšující se formu. V odpoledních hodinách se pak představily starší dívky v kategorii Junior A a také čtveřice dospělých trutnovských gymnastek v kategorii trií. Svěřenkyně trenérů Matušky a Jarošové již ze studijních či pracovních důvodů pravidelně netrénují, ale na předvedených výkonech to nebylo znát a zaslouženě získaly stříbro.     

                                           

I v kategorii Junior A se dařilo dívkám pod vedením trenérek Hellingerové, Oravcové a Sáblíkové. Diváci tak mohly tleskat děvčatům při přebírání stříbrných medailí a stříbrného poháru. K vidění toho v letošním ročníků bylo víc než dost. Nejen nádherné pohybové skladby, tak velmi těžké skoky na trampolíně či akrobacii. Dvojná salta s obraty i bez, salta toporná s obraty o 540st. a další.

Závěrem je třeba poděkovat realizačnímu týmu trutnovského oddílu v čele s Lídou Oravcovou a Evou Rudolfovou, organizaci ČASPV, sponzorům k nimž patří Pivovar Krakonoš, Pekárna PéCé, SDT Trutnov, město Trutnov, Královehradecký kraj a další. Samozřejmě díky patří i samotným závodnicím a jejich rodičům, kteří nám velmi pomohli s hladkým průběhem pohodového závodu. Bez všech výše uvedených by se takto pěkný závod nepodařilo uskutečnit. Více fotek je možné najít na 

https://gymnastikatrutnov.rajce.idnes.cz/Republika_TG_Trutnov_2021/ .

 

K zhlédnutí jsou také povedená videa, která najdete zde: