Trutnovská bruslička IV.

Zimní stadion nepatřil v sobotu jen tradičnímu hokeji, ale na ledové ploše ukázala něco ze svého ladného pohybu i krasobruslařská mládež. Trutnovská Bruslička. To je závod, který jednou za rok pořádá místní oddíl krasobruslení. Letošní ročník se zapsal do historie jako čtvrtý.

„Trošku jsme ale závod museli zkrátit,“ vysvětlovala hned na začátku jedna z domácích trenérek Erika Štěpničková. Večer se totiž hrál na zimním stadionu druholigový hokej, a tak krasobruslařský program nemohl být tak účastnicky nabitý jako v minulých ročnících. „Pro nás pořadatele to bylo ale lepší. Když je víc dětí, je to takové chaotičtější,“ dodala.

V Trutnově se představilo 43 krasobruslařek a 2 krasobruslaři. Do podhůří Krkonoš přijeli mimo jiné i krasobruslařky z jednoho pražského a litvínovského klubu.

Oddíl krasobruslení reprezentovalo devatenáct dětí. „Myslím, že se nám to dnes povedlo. Měli jsme i umístění na stupních vítězů,“ poznamenala trutnovská trenérka. Nejlepší jízdu vůbec ze všech předvedla Zuzana Vojtěchová, která byla přitom pro tento závod o dva roky „postaršena“ do kategorie Kadet 2. Třináctiletá školačka ze ZŠ Mládežnická vyjela na led úplně jako poslední a svým vystoupením naplnila známé pořekadlo - To nejlepší na konec. „Nějaké věci se mi povedly, nějaké ne, ale celkově si myslím, že se mi to povedlo,“ usmála se žákyně z osmé třídy, která se krasobruslení věnuje pět let. Jediné zaváhání, ale za to velké, měla při dvojitém salchowu, jediném dvojném skoku v její jízdě. Velkou radost měla z povedeného axela a vydařil se jí i rittberger. Všechny známky od rozhodčích, za technické komponenty i umělecký dojem, tak začínaly trojkou.