"Vánoční Kapřík" již popáté

Již pátým rokem je mi velkým potěšením přivítat na trutnovských plaveckých závodech nadšené borce s mentálním postižením. Tato akce s názvem "Vánoční kapřík" se pro nás zúčastněné stala již milou tradicí. Atmosféra na bazénu se nedá vyjádřit poskládáním písmenek, ta se musí zažít.

 
Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu závodníků jsou závody vážně slyšet a nám pořadatelům to dělá velkou radost. Letošní ,,kapřík"  čítal 80 plavců z různých sociálních zařízení a speciálních škol a to i ze vzdálenějších koutů... Opět bych chtěla poděkovat spolku Spartak Trutnov, Plavecké škole Drak, městu Trutnov, Královehredeckému kraji ,společnosti Mebys Trutnov a vedení krytého bazénu za vstřícnost, ochotu pomoci a drobné ceny.
Nemohu opomenout dobrovolníky, kteří darovali svůj čas a toho si nesmírně cením, protože vím, že bez nich by to nešlo. A na závěr trochu toho zamyšlení...berme lidi s mentálním postižením jako součást naší  společnosti, buďme tolerantní bez předsudků, dejme jim prostor pro život a pokud sem tam pro ně ,,něco" uděláme, budeme mít pocit, že svět je o kousek hezčí...