ARAFURA GAMES 2019 - Jakub Klauda stříbrný

Hry Arafura začaly jako sportovní festival Arafura v roce 1991 s 1500 sportovci v sedmi sportech. Od roku 1998 jsou tyto hry známé Arafura  Games a konají se každé dva roky. Tyto hry mají přilákat především asijsko-pacifickou oblast, ale vítání jsou všichni sportovci světa. Česká výprava thajského boxu jela do australského Darwinu s jediným cílem zvítězit a tím si zajistit přímou vstupenku na world games v roce 2021, které se konají v USA - Birmingham.

Arafura Games v roce 2019 představilo Muaythai jako první oficiální kvalifikační událost pro rok 2021 světových her. Všichni atleti, kteří byli zapsáni do jedné z kvalifikačních divizí, si mohli zarezervovat své místo na soutěži na TWG2021 se zlatou medailí v Darwinu. Soutěžilo se dle pravidel IFMA. Oficiální světové kvalifikační divize pro TWG2021 zahrnovala tyto váhové kategorie :  Muži 57 kg, 63,5 kg, 91 kg, Ženy 57 kg, 63,5 kg.

Jakub Klauda nastoupil rovnou do finále ve váhové kategorii -91 Kg proti velmi zkušenému ukrajinskému fighterovi Olehu Pryimachovi, který měl obrácený postoj a měřil více jak 2 metry. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale Jakubovi vždy chyběl malinký kousek do vítězného bodování. Prohra na body a stříbrná medaile je krásným výsledkem na mezinárodním turnaji světové úrovně.