Highland games - Monte Bú 2019

V sobotu 21. září 2019 se uskutečnily poslední HIGHLAND GAMES - skotské hry pod taktovkou Skotského psa a Kládaklanu na Kraví hoře v Brně. V posledním ligovém závodě sezóny se sešlo 7 závodníků kategorie "Heavy A" a většina předvedla opravdu solidní výkony v podobě osobních rekordů v jednotlivých disciplínách.

Když k tomu připočteme nádherné slunečné počasí a precizní práci pořadatelů, můžeme v klidu říci, že to byla jedna z nejvydařenějších akcí letošního roku.

Na domácí půdě dominoval Jaromír Podzemný, který se celou sezónu krok po krůčku zlepšoval, a v Brně svůj progres korunoval prvním místem a osobními rekordy. Za všechny jmenujme 210 metrů farmářský běh. Neskromně musím zmínit "nováčka" v podobě mé osoby ( Radek Horák ). Byly to teprve druhé závody a už jsem stál na bedně ( 3 místo ). Osobní rekordy jsem si připsal snad ve všech disciplínách, v hodu kládou jsem dokonce zvítězil a celkově bral po zásluze bronz.

Výkony:

Skotské kladivo ( 9 Kg ) - 22,9 m , Hod závažím do dálky ( 16 kg ) - 10,5 m, Farmářský běh ( chůze ) 2 x 53 Kg - 105 m, Hod balíkem slámy - 5,5 m, Vrh kamenem - 7,0 m, Hod závažím do výšky ( 25 kg ) - 3,6 m, Hod kládou - 1.místo (4,5 m cca 45 Kg )

 

Celkově shrnuto to byla moc povedená akce a obrovské díky patří nejen všem závodníkům a divákům, ale hlavně také všem pořadatelům, bez kterých by tato akce vůbec nevznikla.