Jakub Klauda na World Games i na MS v Abu Dhabí

Od 27.5. - 4.6.2022 se konalo v Abu Dhabí mistrovství světa IFMA v muaythai a od 7.7. - 17.7.2022 se v americkém Birminghamu konaly world games a Jakub Klauda byl u toho.

 

Do Abu Dhabí odlétal Jakub po vleklém nachlazení a tak příprava na tento vrchol sezóny úplně nevyšel dle jeho představ. Nejen zdravotní problémy, ale i pracovní povinnosti dokážou zkomplikovat přípravu. Aklimatizace proběhla v pořádku a los Jakubovi přidělil marockého bojovníka Fekaki Othame. Bohužel první kolo se Jakub vůbec nedostal do zápasu a svůj um a převahu ukázal až ve třetím kole. To už měl, ale Maročan bodový náskok který nešlo smazat. Jakub vypadl tedy hned na začátku MS - Othame se dostal až do finále.

Na world games do amerického Birminghamu odlétal Jakub s předstihem a to pro lepší aklimatizaci. Příprava šla dle pracovního vytížení sladit celkem slušně a tak se pouze čekalo na ten správný los. Bohužel se opakovala historie, kdy v roce 2017 v polské Wroclawi se do finále nedostal skrze domácího bojovníka Radosze ( kontraverzní rozhodnutí rozhodčích), tak v Birminghamu si Jakub vylosoval domácího Mathew Bakera se kterým prohrál v nejtěsnějším možném poměru a to 28:29. Baker se dostal až do finále. 

Děkujeme Jakubovi za jeho vynikající reprezentaci a za jeho účast na zápasech světové špičky v muaythai.

  

Bez partnerů a finanční pomoci by nebylo možné absolvovat přípravu na tyto světové zápasy. Chceme tedy touto cestou poděkovat městu Trutnov, Královehradeckému kraji, Národní Sportovní Agentuře a v neposlední řadě společnosti Transport Trutnov s.r.o., kteří finančně podpořili Jakuba Klaudu a oddíl HIGHLANDERS. Děkujeme.