MMAsters League 3. v Kladně

7.5.2021 se v kladenské OC Oáze konal již třetí ročník MMAsters League, kde oddíl HIGHLANDERS Spartak Trutnov měl hned dvě zastoupení. A to ve váhové kategorii -74 Kg Ondřeje Marvana (pravidla Striking) a ve váhové kategorii – 93 Kg Jakuba Klaudu (pravidla K-1).

 

Do šestého zápasu večera, dle pravidel Striking, nastoupil Gor "Thunder" HARUTJUNJAN (Tolja Gym Praha) vs. Ondřej MARVAN (Highlanders Trutnov). Byl to střet dvou velezkušených borců a oba předvedli parádní podívanou plnou tvrdých přestřelek. Tvrdý fighter, původem z Arménie, neměl vůbec žádný problém přijmout několik opravdu tvrdých a přesných úderů od Ondry, které si však po zápase vybraly svou daň. To samé ale můžeme říci i o Ondrovi, který velmi dobře takticky bojoval a neudělal zbytečně krok vzad. Bohužel pro Ondru přišlo v druhém kole počítání po několika úderech na „spodek“ a to rozhodlo celý, velmi vyrovnaný, zápas. Prohra 2:0 na body nás, ale rozhodně nemusí mrzet.

  

Vrcholem večera byl zápas, dle pravidel K-1, 93 kg: Łukasz RADOSZ (KOHORTA Poznań) vs. Jakub KLAUDA (Highlanders Trutnov). Zápas dvou borců, kteří se mohou pyšnit mnoha tituly z těch nejprestižnějších federací. Łukasz Radosz z Poznaně a trutnovský Jakub Klauda přinesli do ringu dohromady 11 medailí ze světových a evropských šampionátů IFMA, tedy z nejprestižnější amatérské organizace thajského boxu.

Oba borci se už potkali, a to v roce 2017, na světových hrách v polské Wroclawi. Tento duel tenkrát přinesl pachuť z výroku IFMA bodových rozhodčích, kdy přiřkli vítězství polskému bojovníkovi. Jakub tehdy mohl brát tento duel tak trochu osobně.

V tomto duelu se do sebe bojovníci hned od začátku zakousli a nenechávali si opravdu nic zadarmo. Tvrdé boxerské výměny, kolena a kopy zanechaly hned po prvním kole na obou bojovnících stopy zápasu. Bylo to opravdu fyzicky velmi náročné, neboť se téměř netaktizovalo a kombinace střídala kombinaci. Neustálý tlak a přesnost ze strany Jakuba přineslo zasloužené vítězství 3:0 na body.