Pretorian fight night

Matěj Trčka ( Highlanders ) vs Jakub Miller ( Dragon Gym ) ve váhové kategorii - 63,5 Kg na 3 x 2 min. full muay thai IFMA rules a Jakub Klauda ( Highlanders ) vs Cyril Pohl ( Biceps Gym Praha ) ve váhové kategorii - 91,0 Kg na 3 x 3 min. full muay thai rules. Dva bojovníci, dva zápasy a téměř dva totožné průběhy se stejným vítězným koncem pro náš oddíl.

 

Matěj nastoupil do zápasu velmi dobře takticky i fyzicky připravený. Soupeře nepouštěl téměř do žádné akce a po celou dobu byl aktivnější. Střídal výborně boj na dálku i v klinči a celý zápas řídil dle svého. Ve třetím kole poslal svého soupeře i do počítání a tím jen potvrdil svoji nadvládu v ringu. Velmi povedený zápas našeho juniorského reprezentanta, kterého čeká v říjnu reprezentační soustředění v Nymburku.

Jakub nastoupil do zápasu klasicky trochu nervózně a první minuta byla oťukávací. Velmi dobře ovšem přečetl několikrát tvrdým krytem Pohlův low kick a následně přebral v druhé polovině kola iniciativu, která byla ukončena po několika tvrdých úderech pravým hákem, který poslal Pohla k zemi. Vypadalo to, že se soupeř již nezvedne, ale opak se stal pravdou - byl sice odpočítán, ale světe div se - postavil se zpět k boji. Jakub chtěl celý zápas ukončit již v prvním kole a tak jeho tlak na soupeře byl nezkutečný - ovšem soupeř vydržel a "přežil" první kolo. Ve druhém kole ovšem nastoupil Pohl jako vyměněný a několikrát velmi nepříjemně Jakubovi "zatopil". Tvrdá výměna střídala výměnu a tak velmi vyrovnané druhé kolo sice vyznělo lépe pro nás, ale nebylo to nic jednoduchého. Třetí kolo již bylo o silné vůli - Jakub výborně tlačil a kombinoval, lokty, kolena, kopy ... Pohl výborně kontroval a do poslední vteřiny byl nepříjemným soupeřem. Zápas jako HROM a zasloužené vítězství pro naše barvy, kdy se ukázalo, že válka trvá 9 minut a jedno prohrané kolo ještě nic neznamená. Gratulace. Jakuba nyní čeká reprezentační soustředění a následně ME v Chorvatském Splitu od 22 - 29.10.2016.