Slibný začátek sezóny pro triatlety Spartaku Trutnov

Aquatlonem ve Zlíně dne 6. 3. 2022 zahájili triatleti Spartaku Trutnov závodní sezónu roku 2022. Pro spartakovské závodníky byl závod završením předchozího týdenního přípravného soustředění o jarních prázdninách.

Jednalo se o první aquatlonový závod Českého poháru 2022, kde se sešla triatlonová obec z celé České republiky. Lze tedy říci, že konkurence v jednotlivých kategoriích odrážela skutečné obsazení závodníků v ratingu ČTA. Výborný výsledek se v závodu podařil Adamovi Skořepovi, který v kategorii juniorů obsadil nádherné třetí místo.

Ema Bakočová zazářila nejlepším časem v plavecké disciplíně a následně pak konečným čtvrtým místem v kategorii mladších žákyň, kdy jí „bedna“ unikla pouze o jednu sekundu. Radek Klepešta v kategorii dospělých (30-39 let) obsadil rovněž čtvrté místo. Velmi dobré výsledky byly též dosaženy Viktorií Šrollovou v kategorii starších žákyň, kdy v první části závodu zaplavala čtvrtý nejlepší čas a Hynkem Bakočem v mladších žácích, který se po plavecké části usadil na sedmé příčce. Nakonec oba skončili shodně na 11. místě ve svých kategoriích.

Obdobně pak ve starších žácích čelil velké konkurenci Oliver Götz, který se umístil na 14. místě. Debutem byl závodní křest Davida Šilhána, který v kategorii mladších žáků obsadil 13. místo. Spartakovský oddíl triatlonu, o kterém lze říci, že je stále ještě v plenkách, ukázal, že dokáže být dobrou konkurencí již ostříleným triatlonovým oddílům. Všem závodníkům a jejich příznivcům přejeme ještě lepší výsledky a nadšení pro triatlon.