Triatleti Spartak Trutnov na CZECHMAN

31.5 – 2.6.2024 se konal na rybníku Hrádek závod CZECHMAN. Hned v pátek naši borci Honza a Oliver Götzovi zahájili plaveckým závodem CZECHMAN Swim na trati 1,9km. Do otevřených vod se vrhli bez neoprénů a v deštivém počasí bojovali s nejlepšími plavci. Oliver vybojoval překrásné 27. místo celkově a 4. místo mezi dorostenci a otec Jan úžasné 8. místo ve své věkové kategorii. Takto vysoko nasadili laťku před náročným víkendem ostatním závodníkům týmu.

 

Hned v sobotu nás čekal náročný závod v triatlonu na traťi CZECHMAN o délce 1,9km plavání, 90km cyklistiky a 21,1 km běhu do kterého nastoupilo hned 6 našich reprezentantů. První se z deštěm zmáčené trati vrátil Aleš Zlámal 73. místo celkově a 12. ve své kategorii s časem 4hod. 34minut. Náročnou zmoklou trať pod pět hodin ještě zvládli kluci Kašparovi a Vojta Sameš. Velký bojovník a srdcař „Zběhla“ také přežil a těžký závod dokončil stejně jako Petra Krapulka, která má nejen náš obrovský obdiv, že takto náročnou trať dokáže pokořit a porazit spoustu (více jak 100) dalších odvážlivců.

 

V neděli na nás čekala trať CZECHMAN Short kam jsme vyslali obhajovat vítezství novopečenou maminku Barborku a dorostence Marka. Bára dorazila ráno před startem, sotva nás pozdravila odstartovala, přiběhla na prvním místě ve své kategorii a spěchala zase domů za Koláčkem – „ohromné“ jak by pravil klasik. Marek dokončil na krásném 8. místě v kategorii a potvrdil tak svoji rostoucí formu. Odpoledne nastoupili na start mladší a starší žáci kde jsme měli hned několik želízek v ohni. V závodě mladších žáků za nás bojoval Sebastian Baranec, který s triatlonem teprve začíná, ale jde mu to nad očekávání skvěle. Po něm nastoupili již ostřílení borci v závodě starších žáků. Tam bojovali sourozenci Bakočovi a David Šilhan. Nejlépe se s tratí závodu popral David, který obsadil 11. místo v kategorii st. Žáků a potvrdil tak trenérovi i sobě správný směr přípravy. Hynek (16.) a Ema(8.) po náročném týdnu obsadili neméně pěkné pozice. Už se těšíme na další triatlonové klání a věříme že to bude neméně úspěšné.